wtorek, 7 czerwca 2011

Tresura podstawowych komend.

Jeśli chcemy psa posłusznego to trzeba mieć cierpliwość zwłaszcza przy terrierach.Yorkshire terrier jak nazwa wskazuje to terrier.W tym poscie napiszę jak nauczyć psa podstawowych komend:

Siad:
 
Aby pokazać psu, o co chodzi w komendzie "Siad!" powinniśmy mówiąc to, sami posadzić psa. Kilka kolejnych razy mówiąc "Siad!" naciskamy psu na zad, aż do momentu, kiedy zrozumie, o co nam chodzi.

Waruj:
Więc tak naukę komendy waruj można zacząć dopiero gdy pies opanuje komendę "siad".Gdy to zrobi trzeba psu wydać polecenie siad i przesuwać smakołyk od przednich łapek do przody tak aby pies sie położył wykonujemy tę czynność do tego momentu aż pies za każdym razem będzie robił to polecenie bez użycia smakołyków

Do mnie:
 Jedna osoba trzyma psa na smyczy a właściciel odchodzi na kilka metrów.Osoba trzymająca psa spuszcza go a właściciel woła czworonożnego przyjaciela przy tym kuca i rozpościera ręce tak aby psa zachęcić do przybiegnięcia.

Zostań:
Właściciel wydaję komendę siad mówi zostań i oddala się o kilka metrów następnie wola psa.Jeśli pies ruszy się z miejsca podchodzimy do niego cofamy się w to samo miejsce i powtarzamy czynność aż do skutku.

Nagroda i kara:
Za każdym razem gdy pies dobrze wykona polecenie należy go nagrodzić smakołykiem lub pogłaskać.W żadnym razie za źle wykonaną komendę nie można na psa krzyczeć!!!!!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz